Kryeparlamentari Kadri Veseli ne Shkoder, pritet nga kryebashkiakja Voltana Ademi

0

Kryetari i Kuvendit te Kosoves Kadri Veseli, vizitoi Shkodren ne kuader te pranise se tij ne ndeshjen Koosve Koraci e cila luhet ne stadiumin e ri te qytetit te Shkodres “Loro Boriqi”. Gjate vizites perpara ndeshjes Veseli u takua me Kryetaren e Bashkise se Shkodres, Voltana Ademi, me tifozet e Kosoves ne Pedonalen e Shkodres, si dhe vizitoi Muzeun e Fotografise “Marubi”. Me pas i eshte drejtuar stadiumit per te mbeshtetur kombetaren e tij ne kete ndeshje shume te rendesishme.