Vazhdon spektakli në FED Cup

0

Edhe ndeshjet e sotme të turneut FED Cup tërhoqen vëmendjen dhe praninë e qindra sportdashësve në fushat e klubit “Bellevue”.

Surpriza pothuajse nuk pati, pasi të gjithë favoritët arriten fitoret e pritura.

Caroline Woznacki përseri fitoi bindshëm edhe pse e pati shumë më vështire se dje. Megjithëse rezultati nuk e tregon, tenistja norvegjeze Melanie Stokke tregoi tenis shume të mirë dhe të bukur, duke fituar edhe simpatitë e publikut.

Më poshtë po japim rezultatet e ditës së sotme.

 

Danimarke           2            Lituani        2                  Mali i Zi       0

Norvegji                1            Qipro           1               Greqi            3

 

 

Maqedonia        3              Moldavia       2

Mozambik         0             Namibia          1