Trajneri i Shqipërisë De Biasi: Ne gabuam dhe Spanja nuk të fal

0

Pas humbjes së ndeshjes Giani De Biasi deklaron se Spanja përfitoi nga gabimi ynë.

“Është një ekip nëse ti gabon ata nuk të falin” tha De Biasi për Spanjën ne nje prononcim per Televizionin Shqiptar menjehere pas perfundimit te ndeshjes.

Ne nje konference per gazetaret De Biasi tha: “Kemi bërë një ndeshje shumë të mirë duke mbrojtur mund të bënim edhe më mirë kur kishim topin sa i takon Diego Kostës u përball me dy qendër mbrojtës me të cilët jam tepër i kënaqur

Ndërsa Memushaj tha: Mund të bënim më shumë

Shqiperia u mund 0-2 nga Spanja ne Loro Borici