Wednesday, June 23, 2021
Ballina Etiketimet Zogaj

Etiketim: zogaj

Lopët e humbura gjenden afër kufirit me Shqipërinë

Hajdutët që para tre netëve kishin vjedhur 12 lopët e blegtorit Haxhi Ardoliq nga Zogaj, i kanë braktisur ato në afërsi të kufirit dhe janë larguar...

Ujqit bëjnë kërdinë në Zogaj

Në natën ndërmjet të premtes dhe të shtunes, ujqit therën mbi 10 dele të pronarit Shyqyri Kraja në fshatin Zogaj të Ulqinit, shkruan “Vijesti”. Ky...

Ne, shqiptarët e Tivarit, po asimilohemi!

Skruan: Ilirjan Koliqi   Shqiptarët e Tivarit ndër vite janë përgjysmuar e përgjysmuar. Sot ata përbëjnë rreth 6 % të popullsisë së përgjithshme të këtij qyteti...

MOST POPULAR

HOT NEWS