Wednesday, July 15, 2020
Ballina Etiketimet Zana sarvan

Etiketim: zana sarvan

Afera Copyright: Gjeka po hetohet nga Prokuroria e Shtetit

Prokuroria e Shtetit ka hapur hetime ndaj kryetarit të komunës së Cetinës Aleksandër Bogdanoviq, dhe atij të Ulqinit Fatmir Gjeka, në lidhje me nënshkrimin e një...

OT në probleme: Punëtorët kërkojnë dëmshpërblimin, hajdutët nuk janë gjetur akoma

Katër punëtorë të Organzatës Turistike të Ulqinit, Aleksandër Jacoviq, Merita Rexha, Beqir Zatoviq dhe Muharrem Beqoviq, akuzojnë këtë ndërmarrje se në vitin 2012 janë...

Zëri i Amerikës: Intervistë me drejtoreshën e OT-së Zana Sarvan për...

Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Ali Salaj, bëri një intervistë me drejtoreshën e Organizatës Turistike të Ulqinit, Zana Sarvan. Në bisedë u trajtua tema e...

“Ditët e diasporës”: Manifestim apo luftë politike për Anën e Malit?

Manifestimi “Ditët e diasporës”, i cili deri këtë vit organizohej nga Biznis Klub Ana Malit (BKA),  shoqata "Ora" dhe shoqata "Ana e Malit" nga...

Novoviq akuzon OT për diskriminim, Sarvan hedh poshtë akuzat

Banori i Ulqinit Rade Novoviq, ka akuzuar një punonjëse të Organizatës Turistike për diskriminim në baza kombësie, pasi ka refuzuar të komunikojë me të...

Kryetari Gjeka akuzon EEMZ se po saboton sezonin turistik.

Kryetari i komunës Fatmir Gjeka, akuzoi ndërmarrjen Elektroenergjetike në Mal të Zi se po saboton sezonin turistik me ndërprerjet e shpeshta të energjisë, skruan...

Komisioni vendosi kundër Kalasë në UNESCO

Komisioni i cili duhej të vendoste për zgjedhjen ideore të liftit në Kala, mbrëmë mori vendimin e vet. Megjithse disa antarë të këtij komisioni...

Organizimi i Vitit të Ri do të mbështetet edhe nga afaristët

Në takimin e mbajtur me afaristët e qytetit, kryetari i komunës Fatmir Gjeka dhe drejtoresha e OT-se Zana Sarvan, kanë marre përkrahjen e tyre...

Organizata Turistike: Bushati kryetar i ri i Kuvendit Ekzekutiv

  Sot, me fillim në ora 11, u mbajt mbledhja e rregullt e Kuvendit të OT së Ulqinit, me rend dite si në vijim: 1.Aprovimi i...

U shënua sot Dita Evropiane e Vëzhgimit të Shpendëve

Sot paradite, në Kriporen e Ulqinit, u shënua Dita Evropiane e Vëzhgimit të Shpendëve, nga Qendra për Mbrojtjen dhe Studimin e Shpendëve (CZIP), në bashkëpunim...

MOST POPULAR

HOT NEWS