Sunday, August 9, 2020
Ballina Etiketimet Vizite

Etiketim: vizite

Ambasadorja e SHBA për vizitë në Ulqin

Ambasadorja e SHBA-së Margaret Ann Uyehara ndodhet sot për vizitë në komunës e Ulqinit ku do të zhvillojë një sërë aktivitetesh. Pas një vizite në Kriporen...

Kryeministri serb Vuçiq, në fund të majit vizitë në Shqipëri

Aleksandar Vuçiq do të vizitojë Tiranën në fund të majit, ku do të marrë pjesë në takimin e kryeministrave të vendeve anëtare të Procesit...

Interesim për Ulqin nga Jordani

Dje në Komunen e Ulqinit në një vizitë pune me nënkryetarin Mavriq qëndroi përfaqsuesi i kompanisë Jordaneze Z. Moafaq Ta'amneh, e cila merret me transport dhe logjistikë...

Zv.ministri i Kulturës së Shqipërisë vizitoi Malësinë

Me ftesën e Lidhjes Demokratike, zv/ministri i kulturës në Republikën e Shqipërisë vizitoi Muzeun etnografik të Malësisë. Si rezultat i interesimit të z. Zef. Çuni...

Yazdgerdi, shefi i Zyrës për Evropën Jugore dhe Qendore në Ulqin

Thomas K. Yazdgerdi, shefi i zyrës për Evropën Jugore dhe Qendore pranë Departamentit të Shtetit, do t’i bëjë një vizitë zyrtare Malit të Zi...

MOST POPULAR

HOT NEWS