Monday, August 2, 2021
Ballina Etiketimet Vetevendosje

Etiketim: vetevendosje

“Bombat”, aktivistët e Vetëvendosje edhe 2 muaj në paraburgim

Tre prej të arrestuarve si mbështetës së Lëvizjes Vetëvendosje do të qëndrojnë edhe dy muaj në paraburgim, ndërsa tre të tjerë, përfshirë edhe zëdhënësin...

Vetëvendosje: Policia merr vendime në vend të gjykatës

Lëvizja Vetëvendosje akuzon policinë e Kosovës se po merr vendime në emër të gjykatave. Sipas VV, Policia e Kosovës është vënë tërësisht nën shërbimin e...

Kosovë, Vetëvendosje del me propozime për Demarkacionin

Lëvizja Vetëvendosje ka prezantuar planin e saj pesë pikësh, si propozim për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi. Propozimi i këtij plani,...

Kosovë, kërkohet të mbeten në burg aktivistët e Vetëvendosje

Prokuroria Speciale e Kosovës i është drejtuar me një kërkesë Gjykatës Themelore të Prishtinës, për vazhdimin e masës së paraburgimit për Atdhe Arifin, Astrit...

Vetëvendosja: Shqiptarët në Mal të Zi të papërfaqësuar

Derisa pakicat në Kosovë kanë 4 ministra, një zëvendës- kryeministër dhe 6 zëvendës-ministra, shqiptarët në Luginë të Preshevës dhe ata në Mal të Zi...

Ahmeti: Vetëvendosja është kundër vizitës së Ramës në Beograd

Kur kanë ngelur vetëm pak ditë nga vizita zyrtare që kryeministri Edi Rama parashikon të zhvillojë në Serbi kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend...

MOST POPULAR

HOT NEWS