Monday, August 2, 2021
Ballina Etiketimet Vetevendosja

Etiketim: vetevendosja

Jabllanoviq nuk është më ministër. Shtyhet protesta

Kosova i ka shpëtuar një përplasjeje të rrezikshme që ishte paralajmëruar nesër me protestën e Vetëvendosjes dhe partive të opozitës. Kryeministri Isa Mustafa doli...

Prishtinë: Mbi 20.000 njerëz në protesta

Mijëra njerëz kanë protestuar në qendër të Prishtinës me thirrjet Trepça është e jona, Jabllanoviq jashtë. Kjo protestë fillimisht ishte thirrur nga shoqata "Thirrjet...

Albin Kurti: Politikanët e Kosovës duhet të ishin në burg

Lideri i levizjes "Vetevendosje" Albin Kurti, në një intervistë te dhënë për edicionin në gjuhën serbo-kroate të radios "Europa e Lire" tha se gjendja...

Ahmeti: Vetëvendosja është kundër vizitës së Ramës në Beograd

Kur kanë ngelur vetëm pak ditë nga vizita zyrtare që kryeministri Edi Rama parashikon të zhvillojë në Serbi kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend...

MOST POPULAR

HOT NEWS