Wednesday, May 31, 2023
Ballina Etiketimet Ulqin

Etiketim: Ulqin

Kumtesë: Nënshkrimi i Koalicionit FORCA – UDSH

Në redaksinë tonë fituam kumtesën e Forcës së Re Demokratike e cila sot ka nënshkruar marrëveshjen me UDSH-në. Dy subjekte të cilët synojnë të...

Noel Malkolm rikthehet me libër për dy familje ulqinake – Agjentët...

Noel Malkolm, historiani dhe akademiku anglez, i njohur posaçërisht për librat historikë për Kosovën dhe Bosnjen, ka botuar sivjet një libër lidhur me historinë...

Rikthehet vapa, priten temperatura derin në 40 gradë gjatë fundjavës

Vapa madhe gjatë gjithë verës u duk se u largua pak këto dhjetë ditët e fundit kur temperaturat ishin shumë më komode. Por ka...

Ujësjellësi: Nesër disa zona pa ujë

Ndërmarrja publike "Ujësjellës-Kanalizime", në një njoftim dërguar televizionit "Teuta" ka lajmëruar se nesër, ditën e premte, disa zona të Ulqinit nuk do të kena...

Dita e Verës në Elbasan: Merr pjesë edhe SH.A. “Tradita”

Më 14 Mars 2015, nën patronazhin e Bashkësisë së Elbasanit organizohet manifestimi gjithëpopullorë Dita e Verës. Për herë të parë në një manifestim të...

Komuna: Fonde për klube të dyshimta dhe heshtje mediatike

Dje në një portal privat të Ulqinit, doli një demant i Komunës së Ulqinit ku portali lajm.me akuzohet për keqinformim. Për ata që nuk...

Problemet e ujit: Përfundon projekti me vlerë 5 milion euro

Projekti i Bankës Europiane për zhvillim, i cili parasheh investimin e 5 milion eurove në kanalizimin e Komunës e Ulqinit, tashmë ka përfunduar dhe reviduar....

Ulqini pro apo kundër naftës?

Samiti i Adriatikut për naftën dhe gazin që po mbahet në Budva, ka ngjallur mjaft debate në opinionin vendas por edhe të rajonit. Organizata...

Vandalët përsëri na aksion! Pas hartës turistike radha e automjeteve

Vandalizmi që ditët e fundit po shfaqet afër mureve të kalasë së Ulqinit, duket se nuk ka të sosur. Pas hartës turistike nga ku ishte...

Një fotografi historike

Respekt për të gjithë mësuesit, që kanë kontribuar me përkushtim të jashtëzakonshëm në arsimimin dhe edukimin e brezave. Në fotografi ndodhet mësuesja Angjelina Pistulli, me nxëneset...

MOST POPULAR

HOT NEWS