Sunday, August 1, 2021
Ballina Etiketimet Tuzi

Etiketim: tuzi

Marrëveshja Forca – PDS: Komuna e Tuzit para zgjedhjeve parlamentare

Sipas aneksit të marrëveshjes në mes Forcës dhe PDS, Tuzi duhet të fitojë statusin e komunës së pavarur deri në fund të pranverës së...

Propozim ligji për komunën e Tuzit pritet në tetor

Sipas marrëveshjes së Forcës me partinë më të madhe në pushtet (PDS), në tetor kuvendit të Malit të Zi do ti dorëzohet propozim ligji...

Bushati – Lukšić: Sot u zhvillua takimi në Tirane

Ministri i Punëve te Jashtme Ditmir Bushati priti sot Zv. Kryeministrin dhe Ministrin e Punëve të Jashtme dhe Integrimit Evropian të Malit të Zi, Igor...

Malësia e vitit 1908/1909 – përbërja etnike

Par pak kohësh është bërë publik dokumenti i vitit 1908/1909, i cili tregon se Tuzi me rrethina ishte i banuar 100% nga shqiptarët, ndërsa Gucia...

MOST POPULAR

HOT NEWS