Monday, August 2, 2021
Ballina Etiketimet Turqi

Etiketim: turqi

Bashkësia Islame në funksion të PD-së së Gjekës?

Gjatë muajit mars nje delegacion i Partisë Demokratike të Fatmir Gjekës mori pjesë në një sërë takimesh në Turqi. Një nga këto takime ishte...

Bursa, qyteti turk me 800 mijë shqiptarë

Pak kush e di se Bursa, një nga qendrat më të industrializuara metropolitane të Turqisë, e vendosur në veriperëndim të Anadollit, në rajonin Marmara...

Mali i Zi dhe Turqia forcojnë lidhjet ushtarake

Zyrtarët dhe ekspertët thanë se një marrëveshje e re ushtarake pesë-vjeçare midis Malit të Zi dhe Turqisë do të përfshijë trajnim të përbashkët të...

Priten rezultatet e analizave të limonit nga Turqia

Limoni i cili deri tani është importuar nga Turqia ka qenë i sigurtë për konsum njerëzor, gjegjësisht për shëndetin e njerëzve. Se a është...

Takim me poezinë shqipe në Ankara

Studentët shqiptarë në Ankara dje pasdite organizuan një aktivitet për poezinë shqipe në Librarinë Muze “Mehmet Akif Ersoj”. Shija e poezisë shqipe u përcoll dje...

Ekskluzive: Studentët shqiptarë në Turqi ndjekin ndeshjen e kombëtares

Studentët shqiptarë në Ankara të Turqisë janë mbledhur për të ndjekur ndeshjen së bashku. Ata janë studentë nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia, si dhe nga...

5.4 miliardë për rindërtimin e Gazës

Fuqitë ndërkombëtare i tejkalojnë pritjet e Abbas-it me donacione të frytshme nga Katari, BE-ja, Turqia dhe Emiratet. Në konferencën e donatorëve të mbajtur në Kairo...

MOST POPULAR

HOT NEWS