Sunday, August 1, 2021
Ballina Etiketimet Tika

Etiketim: tika

TIKA ndihmon rindërtimin e xhamisë së Namazjahut

Agjensia turke TIKA vazhdon me aktivitetet e saja në komunën e Ulqinit. Sot u zhvillua takimi me perfaqësuesit e Bashkësisë Islame, agjensisë turke TIKA si...

Zëri: Erdogan, shpërlarje parash përmes restaurimit të xhamive në Kosovë

Gazeta “Zëri” shkruan sot se organizata qeveritare turke, TIKA, me miliona euro është duke investuar në restaurimin dhe ndërtimin e xhamive të reja në...

Rikonstruktohen hapsirat e Bashkësisë Islame

Sot në hapsirat e Bashkësisë Islame të Ulqinit është prerë shiriti i përfundimit të punimeve në rikonstruktimit e tyre. Shiriti u pre nga kryetari...

Riparohet tyrbeja e familjes Pulti

Tyrbeja e cila ndodhet tek stacioni i vjetër i autobusave është duke u riparuar nga agjensioni turk për investime, Tika.Ne projektin me vlere rreth...

Agjencia Turke për Zhvillim vizitë në Komunën e Ulqinit

Sot, në Komunën tonë qëndruan për vizitë pune përfaqsuesit e Agjencisë Turke për zhvillim - Tika të kryesuar nga Drejtori i porsaemëruar Z. Mustafa...

MOST POPULAR

HOT NEWS