Friday, July 10, 2020
Ballina Etiketimet Tekstet mësimore

Etiketim: tekstet mësimore

Preshevë: Serbia u bllokon tekstet mësimore, shkollat bojkotojnë mësimin

Shkollat fillore dhe të mesme në Preshevë kanë filluar sot bojkotin e mësimit. Kjo, pasi që arsimi në gjuhën amtare, nuk po respektohet ashtu siç...

KKSH: U zhvillua takimi i parë i Grupit të punës për...

Kumtesë për opinion   U zhvillua takimi i parë i Grupit të punës për zgjidhjen e problemeve të arsimit shqip Grupi i punës, i ngritur për zgjidhjen...

Kosova dhe Shqipëria drejt unifikimit të teksteve mësimore

Pas abetares, pritet që të nisë puna për unifikimin edhe të teksteve të historisë dhe të gjeografisë, në mënyrë që nxënësit e Shqipërisë dhe...

Nimanbegu-Boshkoviq: Takim për përmirsimin teksteve mësimore në gjuhën shqipe

Kryetari i këshillit kombëtar të shqiptarëve dhe deputeti i Forcës Genc Nimanbegu, u takua dje me ministrin e arsimit Predrag Boshkoviq me të cilin...

MOST POPULAR

HOT NEWS