Wednesday, July 15, 2020
Ballina Etiketimet Shtoj

Etiketim: shtoj

Vazhdon rreziku nga bagëtitë në rrugën e Shtojit

Sic mund të shihni edhe nga fotot e dërguara nga një lexuesi ynë, rreziku nga bagëtitë në rrugën e Shtojit vazhdon të jetë prezent. Edhe...

NP Veprimtaritë Komunale: Një sërë aksionesh për mirëmbajtjen e qytetit

Ditët e fundit në ndërmarrjen publike “Veprimtaritë Komunale” është punuar me një ritëm më të lartë se zakonisht. Përvec mirëmbajtjes së përditshme të pastërtise dhe...

Vëllezërit nga Shtoji dënohen me 3 dhe 5 vjet burgim

Për shkak të dëmtimit të interesave të shtetit në vlerën e mbi 13 milion eurove, vëllezërit Zef dhe Luigj Rudoviq nga Shtoji janë dënuar me 5,...

Aksidenti: Padi ndaj shtojakut për bagëtitë

Policia e Ulqinit ka bërë deklarim penal ndaj Anto Cataliq prej Shtojit, si fajtor indirekt për aksidentin me motocikletë ku humbi jetën Millosh Todoroviq...

Bëhet sinjalizimi i rrugëve në Shtoj

Sinjalizimi me numrat përkatës të rrugëve në Shtoj, sic mund ta shihni edhe në foto, pothuajse ka përfunduar. Sipas vendimit të Kuvendit Komunal rrugët...

Shërbimi i mbrojtjes dhe shpëtimit: Zjarr në Darzë, digjet makina në...

Gjatë turnit të natës Shërbimi i mbrojtjes ka intervenuar në shumë vende. Zjarri në Kodre në disa vende, zjarri në makinë në Shtoj ,...

Aksident me pasoja tragjike: Humb jetën vajza nga Shqipëria

Në një aksident automobilistik i cili ndodhi sot në mëngjes rreth orës 5.25, ka humbur jetën shtetësja nga Shqipëria Imelda Qalija (20 vjec). Sipas njoftimit nga...

Shtoj: Me ditë pa energji elektrike

Problemet e Shtojit me mungesën e energjisë elektrike nuk kanë të sosur. Banorët janë tepër të indinjuar pasi kjo situatë po vazhdon edhe gjatë...

Edhe Shtojakët dyshojnë për sabotim nga EEMZ

Situata energjetike në Shtoj është bërë e padurueshme, si për banorët ashtu edhe për mysafirët. Kryetari i Bashkësisë lokale të Shtojit Viktor Makoviq, tha për...

Objekti i Husoviqit pret rrëzimin

Objekti ilegal në Shtoj i ndërtuar në tokën e nënkryetarit të qeverisë dhe kryetarit të Partisë Boshnjake, Rafet Husoviq, është i përcaktuar për rrëzim,...

MOST POPULAR

HOT NEWS