Thursday, August 13, 2020
Ballina Etiketimet Shqiptarët e Maqedonisë

Etiketim: shqiptarët e Maqedonisë

Protesta të shqiptarëve në Shkup

Mijëra qytetarë kanë marshur sot në Shkup kundër qeverisë Gruevski dhe politikave të tij antishqiptare nën moton "Protestoj Shqip". Turma e njerëzve të tubuar janë nisur...

Kim Mehmeti: Shqiptarët në Maqedoni, më keq se në regjimin socialist

Shqiptarët e Maqedonisë aktualisht ndodhen në pozitë më të vështirë se në kohën e sistemit socialist. I këtij mendimi është publicisti i njohur Kim...

MOST POPULAR

HOT NEWS