Sunday, July 12, 2020
Ballina Etiketimet Shqiperi

Etiketim: shqiperi

Kombëtarja merr një barazim të vlefshëm në Danimarkë

Kombëtarja e Shqipërisë ka marrë sonte një rezultat pozitiv në ndeshjen me skuadrën Daneze, pasi doli e pamposhtur nga Kopenhageni. Pas një pjese të parë...

Danimarkë – Shqipëri: Formacionet zyrtare

Shqipëria do të zhvillojë ndeshjen e kthimit sonte në 20:45 ndaj danezëve të Olsen në stadiumin "Telia Park" ne Kopenhagen. Kuqezinjtë e Gianni De...

Kujdes kur mbushni karburant në Shqipëri

Një qytetar në Shqipëri ka treguar se si vidhen drejtuesit e makinave kur mbushin ato me karburante. Ky qytetarë denoncimin e ka bërë në...

Qeveria e Serbisë: 50 mijë euro ndihmë për Shqipërinë dhe Maqedoninë

Qeveria e Serbisë ka vendosur në mbledhjen e sotme që të ndajë nga 50 mijë euro për Shqipërinë dhe Maqedoninë për t’u dalë në...

Mali i Zi-Shqipëri : Njohja e dyanshme e patentave të shoferit

Me 18 dhjetor,gjatë vizitës së ministrit të punëve të jashtme Igor Lukšić në Shqipëri,do të bëhet nënshkrimi i marrvëshjes ndërmjet dy vendeve,që do të...

Mali i Zi i kërkon Shqipërisë përcaktimin e kufijve shtetërorë

Kërkesa i është bërë zyrtarisht qeverisë shqiptare. Kryeministri shqiptar Edi Rama ka ngritur një grup pune, që drejtohet nga sekretari i përgjithshëm i MPJ....

Shqipëri-Serbi, përplasje në NATO

Në sesionin e 60-të të Asamblesë Parlamentare të NATO-s, i cili këtë vit po mbahet në Hagë është zhvilluar një polemikë mes delegacionit të...

Rruga e kombit: Durrës-Kukës, rrugë me pagesë në 2015

Kalimi në rrugën Durrës- Kukës do të bëhet me pagesë. Ministri i Transporteve Edmond Haxhinasto tha se vitin e ardhshëm mirëmbajtja e këtij aksi...

Edhe një dron. Tani para selisë së UEFA-s! (video)

Para selisë së UEFA-s në Nion, Zvicër, u mblodhën disa qindra shqiptarë, ku në shenjë proteste e lëshuan dronin, tani me flamurin shqiptar të...

Mali i Zi shënon rritje në raportin e Bankës Botërore “Doing...

Raporti i “Doing Business” i Bankës Botërore e ka renditur Malin e Zi në vendin e 36-të në botë, përsa i përket ekonomisë dhe...

MOST POPULAR

HOT NEWS