Wednesday, July 15, 2020
Ballina Etiketimet Sh.a tradita

Etiketim: sh.a tradita

Spektakël me rastin e përvjetorit të pavarsisë së Kosovës

Sonte në Qendrën për Kulturë shoqata artistike "Tradita" organizoi koncert premierë me rastin e 8 vjetorit të pavarsisë së Kosovës. Në sallën e mbushur përplot,...

SH.A.TRADITA: ME 17 SHKURT 2016 KONCERT PREMIERË

SH.A.TRADITA: ME 17 SHKURT 2016 KONCERT PREMIERËSH.A.Tradita pas një aktiviteti të suksesshëm trevjeçar shfaqet para publikut të vet më të gjithë programin e...

Anamalasit rreth “Valles së Bashkimit” me Flamurin kuq e zi

Miliona e miliona shqiptarë rreth rruzullit tokësor e festojnë Ditën e Flamurit Kombëtar si ditën më të shenjtë të vitit. Edhe shoqata e mirënjohur “Ana...

SH.A.Tradita dhe OJQ ,,Buzuku ’’ në festat e flamurit në SHBA

Më ftesë të Shoqatës Shqiptaro-Amerikane Ana e Malit në New York dhe nën mbështetjen e BKA-së, SH.A.TRADITA dhe OJQ BUZUKU do marrin pjesë në ceremoninë e...

Ana e Malit si poligon për kusurimet politike

Me afrimin e fundvitit afrohet ngadalë edhe periudha e festave, periudhë e cila për ne shqiptarët rastësisht fillon pothuajse në një kohë të përafërt...

SH.A Tradita: Audicion për pranimin e antarëve të rinj

SH.A.TRADITA HAP AUDICIONIN E PARË PËR PRANIMIN E ANTARËVE TË RINJ Këtë vit për herë të parë SH.A.Tradita hap audicionin për pranimin e antarëve të...

Globus Art realizon klipin me motivet e artizanatit (video)

Shoqata e artizanëve të Ulqinit Globus Art, me ndihmën e komunës së Ulqinit, realizoi klipin muzikor me temën e artizanatit. Në realizimin e klipit mori...

SH.A.”Tradita: Prezantim dinjitoz në Kosovë dhe Maqedoni

Më datën 7 gusht 2015 SH.A.”Tradita” mori pjesë në Festivalin e arteve dhe  kulturës tradicionale ETNO FEST në Kukaj të Prishtinës. Ky është festivali...

SH.A.”Tradita” me 7 dhe 8 gusht në Kosovë dhe Maqedoni

Pas prezantimit në mënyrë dinjitoze të Komunës së Ulqinit në një sërë aktivitetesh kulturore si brenda vendit ashtu edhe jashtë tij, si dhe bashkëpunimit të...

Festivali Folklorik Mbarëkombëtar në Klinë : Sh.A “Tradita” përsërsi korrë sukses

Pas suksesit në FFKGJ 2015, sh.a. "Tradita" prezantohet denjësisht edhe në Festivalin Folklorik Mbarëkombëtar  “I këndojmë lirisë'' në Klinë të Kosovës. Në këtë festival “Tradita”...

MOST POPULAR

HOT NEWS