Wednesday, June 23, 2021
Ballina Etiketimet Ruzhdi Ushaku

Etiketim: Ruzhdi Ushaku

Mbrëmje solemne me rastin e dekorimit të prof.dr. Ruzhdi Ushakut

Akademia e Shkencave e Shqipërisë në bashkëpunim me Komunën e Ulqinit, Këshillin Kombëtar të Shqiptarëve, Qendrën për Kulturë, shoqatën Art-Club, Bashkimin e krijuesve shqiptarë...

U mbajt përurimi i librave të prof. Ruzhdi Ushakut

Sonte në bibliotekën e qytetit, me fillim në ora 19.00, u mbajt përurimi dy librave të prof. Ruzhdi Ushakut: "Servantesi në Ulqin" dhe "Gjurmë dhe...

MOST POPULAR

HOT NEWS