Sunday, April 11, 2021
Ballina Etiketimet Riviera e ulqinit

Etiketim: riviera e ulqinit

Lekiq kërkon ti kthehet prona në Plazh të Madh

Kryetari i grupit politik DEMOS Miodrag Lekiq, ka dërguar në gjykatën e Kotorrit kërkesën për anullimin e kontratës për shitjen e ish hotelit "Lido"...

Të mësosh “nashke” për tre muaj

Ditët e fundit, skenën politiko-shoqërore të Ulqinit, e trazoi në një farë mënyre tentativa e drejtorit të Rivierës së Ulqinit që disa punëtorëve tu...

Skandal: Drejtori kërcënon puntorët nëse nuk mësojnë gjuhën malazeze

foto : ulqini-online   Në një dokument të publikuar nga portali "ulqini-online", drejtori i Rivierës së Ulqinit Radomir Mikan Zec, ka kërcënuar punëtorët se do ti vendos...

Sezoni turistik më i mirë se parashikimet

Megjithë problemet e shumta që po e përcjellin, sidmos mungesa e rrymës, ky sezon turistik është një ndër më të mirët e dekadës së...

Humbjet e “Rivierës së Ulqinit” mbi 700.000 euro

Kompleksi hotelerik “Riviera e Ulqinit” ka akumuluar mbi 700.000 euro humbje në pjesën e parë të vitit 2015. Kjo humbje është 1.2% më e vogël...

Në Rivierën e Ulqinit më shumë turistë se vitin e kaluar

Në Rivierën e Ulqinit aktualisht po pushojnë 80% më shumë mysafirë se vitin e kaluar. Këtë e deklaroj për TV Teuta shefi i shitjes në...

Sezoni turistik: Fillimi duket i mirë, fundit i tremben të gjithë

Dhe pse OT e Ulqinit nuk ka publikuar të dhëna zyrtare në lidhje me numrin e turistëve në qytetin tonë, parasezoni duket se ka...

Kush po interesohet për Ulqinin?

Në mediat e ndryshme dje u fol për një interesim të investitorëve arab, gjegjësisht nga Emiratet e Bashkuara, për Adën dhe Plazhën e Madhe...

Riviera e Ulqinit e mbylli vitin me 850.000 euro humbje

Ndërmarrja hotelo-turistik "Riviera e Ulqinit" vitin e kaluar pati 2.48 milion euro të ardhura, çka ishte 14.8% më pak se në vitin 2013. Shpenzimet...

Zec: Ulqinit i duhet një Piter Mank

Drejtori i HTP "Riviera e Ulqinit" Radomir Mikan Zec, tha për gazetën "Dnevne Novine" se duhet bërë kujdes në privatizimin e kompanisë që ai...

MOST POPULAR

HOT NEWS