Tuesday, August 11, 2020
Ballina Etiketimet Rivarrim

Etiketim: rivarrim

Servantes varroset përsëri pas 400 vjetësh

Shkrimtari më i madh spanjoll dhe njëri prej ikonave të letërsisë botërore, Miguel de Servantes, u rivarros sot në Spanjë, 400 vjet pas vdekjes. Shkrimtari...

99 vjet nga vrasja e Isa Boletinit, ende nuk është bërë...

Më 23 janar të vitit 1916, u vra Isa Boletini. I lindur në fshatin Boletin të Mitrovicës, qysh në moshën 17-vjeçare mori pjesë si...

Takohet këshilli për rivarrimin e eshtrave të Isa Boletinit

Gjatë ditëve në vijim pritet të publikohen detaje rreth ceremonisë së rivarrimit të eshtrave të heroit kombëtar Këshilli organizativ për Ceremoninë e rivarrimit të eshtrave...

MOST POPULAR

HOT NEWS