Wednesday, July 15, 2020
Ballina Etiketimet Ranko Krivokapiq

Etiketim: Ranko Krivokapiq

Krivokapiqit nuk i takon të flasë për satelitë

Pas deklaratave te partive te pakicave ne Kuvendin e Malit te Zi se do te votojne për shkarkimin e tij,  Ranko Krivokapiq deklaroi se ata...

Krivokapiq: Ato që shiten token e Kripores duhet të dënohen

Kryetari i Kuvendit të Malit të Zi Ranko Krivokapiq, tha gjatë mbledhjes së Këshillit Parlamentar për Stabilizim dhe Asocim, se ato që në mënyrë...

Takimi në Podgoricë: Shqiptarët kërkojnë ndryshimin e ligjit zgjedhor

Në takimin e sotëm të mbajtur në Podgoricë morën pjesë kryetarët e të gjitha partive parlamentare përvec Frontit Demokratik. Takimi është thirrur nga kryetari i...

Pas 17 viteve në pushtet kujtohen për shqiptarët dhe Tuzin

Në mbledhjen e mbajtur dje në mes të kryetarit të PSD-së Ranko Krivokapiq, dhe përfaqsuesve të disa partive shqiptare, kryetari i parlamentit premtoi se...

Krivokapiq i kërkon Gjukanoviqit largimin e Brajoviq dhe Lazoviq nga qeveria

Në mbledhjen e sotme të Këshillit Qëndror të PSD-së u miratuan përfundimet ku kryetari Ranko Krivokapiq autorizohet ti kërkojë kryeministrit Millo Gjukanoviq rikonstruktimin e...

Nesër hapet panairi i 15-të i librit në Ulqin

Panairi i 15-të i librit në qytetin tonë do të fillojë nesër (26 korrik) dhe do të zgjasë deri me 4 gusht. Edhe në këtë...

Krivokapiq rizgjidhet kryetar i PSD-së

Sipas informtave akoma jozyrtare, Ranko Krivokapiq është rizgjedhur sot kryetar i ri i PSD-së, shkruan portali “Vijesti”. Ai në kongres ka marrë 197 votat e...

Pse funksionerët shqiptar të PSD përkrahin Brajoviqin?

Edhe pak ditë kanë mbetur nga kongresi i PSD-së, dhe sikur të bëhej fjalë për një parti tjetër e cila gëzon 3-4% përkrahje në...

Tërhiqet kandidati i tretë për kryetar të PSD. Krivokapiq paralajmëron fitoren...

Kandidati për kryetar i Partisë Socialdemokrate Merdin Markishiq, është tërhqur zyrtarisht nga gara dhe ka mbështetur kryetarin aktual Ranko Krivokapiq. Në mbledhjen e delegatëve që...

Gara për kryetar të PSD (SDP): Fillojnë çarjet e para?

Edhe pse zyrtarët e kësaj partie po mundohen që garën për kryetar të PSD (SDP) ta paraqesin si tranzicion normal mbrenda partisë, gjërat siç...

MOST POPULAR

HOT NEWS