Wednesday, July 15, 2020
Ballina Etiketimet Qeveria e Shqiperise

Etiketim: Qeveria e Shqiperise

Thaçi flet nga Tirana – “Arrestimi i N.Thaçit, veprim arbitrar i...

“S’ mund t’i përgjigjemi arrestimeve me arrestime dhe dhunës me dhunë” deklaroi Presidenti Thaçi pyetjes së një gazetari lidhur me arrestimin e drejtorit të...

Presidenti i Kosovës Thaçi në Tiranë, pritet nga presidenti Bujar Nishani

Ka mbërritur në Tiranë Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Mirëserdhjen në një ceremoni shtetërore ia ka uruar nga homologu i tij Bujar Nishani. Thaçi do...

Thaçi javën e ardhshme viziton zyrtarisht Tiranën

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, do të vizitojë zyrtarisht Shqipërinë. Në Tiranë, të hënën dhe të martën, Thaçi pritet të takohet me krerët...

Kosovë, Deputeti Hasani kërkon referendum për bashkim me Shqipërinë

Deputeti i PDK-së, Nait Hasani, ka thënë në InfoBox të RTV Dukagjini, se Kosova duhet të shfrytëzojë të drejtën kushtetuese për të miratuar ligjin...

Takimi Daçiç-Boçka, Shqipëri- Serbi, marrëdhëniet në drejtimin e duhur

Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçic, dhe ambasadori i Shqipërisë në Beograd, Ilir Boçka, kanë vlerësuar se marrëdhëniet ndërmjet dy vendeve po zhvillohen...

Kryeministri shqiptar në Samitin e Migrimit në Vjenë, e pranishme edhe...

Liderët e vendeve përgjatë rrugës ballkanike të emigrimit janë mbledhur në Vjenë për të diskutuar për mënyrat për mbrojtje më të mirë të kufijve...

Shqipëri, Mogherini: Zbatimi i Reformës në Drejtësi është vendimtar

Përfaqësuesja e Lartë të BE-së për Politikën e Jashtme dhe Sigurisë, Federica Mogherini deklaron se zbatimi i Reformës në Drejtësi është vendimtar edhe për...

VMRO-DPMNE kundër gjuhës shqipe në Maqedoni

VMRO-DPMNE është kundër liderit të LSDM, Zoran Zaev për futjen e dygjuhësisë në të gjithë Republikën e Maqedonisë. Përafrimi i gjuhës maqedonase dhe shqipe...

Shqipëri, Brukseli: Korrupsioni, presim të dënohen peshq të mëdhenj

Brukseli mban sytë tek zbatimi i reformës në drejtësi dhe efektet që do të ketë ajo në luftën kundër korrupsionit. Zëvendëspresidentja e BE-së Frederica Mogherini...

Shqipëri, ambasadori i SHBA: Shqiptarët janë ngopur me kriminelët në politikë

Ambasadori i SHBA-së e quajti të rëndë situatën sa i takon krimit dhe korrupsionit në Shqipëri. Në aktivitetin e organizuar nga qendra...

MOST POPULAR

HOT NEWS