Wednesday, July 15, 2020
Ballina Etiketimet Qeveria e serbisë

Etiketim: qeveria e serbisë

Arrestimi nga Serbia – Mitrovica kërkon lirimin e kryekomisarit Nehat Thaçi

Punëtorët e Administratës komunale të Mitrovicës, kanë kërkuar lirimin e eprorit të Policisë, Nehat Thaçit. Një numër i madh i punëtorëve të Administratës komunale...

Arrestimi i Kryekomisarit, Kosova paralajmëron “masa reciproke” ndaj Serbisë

“Qeveria e Kosovës do të sillet në të ardhmen në mënyrë reciproke, nëse Qeveria e Serbisë vazhdon më arrestimin e oficerëve të lartë të...

Thaçi flet nga Tirana – “Arrestimi i N.Thaçit, veprim arbitrar i...

“S’ mund t’i përgjigjemi arrestimeve me arrestime dhe dhunës me dhunë” deklaroi Presidenti Thaçi pyetjes së një gazetari lidhur me arrestimin e drejtorit të...

MPJ i ndalon hyrjen në Kosovë Marko Gjuriçit

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës, ka marrë vendimin që t’ia ndalojë hyrjen në territorin e Kosovës drejtorit të Zyrës për Kosovën në...

Kosova, Gjermania e Britania bllokojnë afrimin e Serbisë me BE-në

Edhe pas tetë vitesh të pavarësimit të Kosovës nga Serbia, sipas agjencisë gjermane të lajmeve DPA, Serbia ende nuk i mundëson Kosovës dhënien e...

Kosovë, Mediat ndërkombëtare: Arrestimi i Nehat Thaçit, tensione në Ballkan

Arrestimi i Drejtorit të Policisë së Kosovës në rajonin e Mitrovicës Nehat Thaçi tregon një shenjë të tensioneve të vazhdueshme të përqendruara në Ballkan,...

Kryepolici i Mitrovicës, Hyseni: Nehat Thaçi do të lirohet së shpejti

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës Skënder Hyseni thotë se arrestimi i drejtorit te policisë për rajonin e Mitrovicës, Nehat Thaçi, është veprim...

Ambasadorja izraelite: Nuk do ta njohim Kosovën

Ambasadorja e re e Izraelit në Beograd, ka deklaruar se vendi i saj nuk ka ndryshuar dhe nuk do të ndryshojë qëndrim për sa...

Arrestimi – 30 ditë paraburgim për Nehat Thaçin

Gjykata e Lartë në Nish i ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh, drejtorit rajonal të Policisë së Kosovës, Nehat Thaçi, i cili...

Provokon Zv/Kryeministri Daçiç: Nuk ka kosovarë, ka vetëm shqiptarë të Serbisë

‘Nuk ka kosovarë, por vetëm shqiptarë që jetojnë në Serbi”. Ka qenë kjo deklarata provokuese e zv/Kryeministrit të parë serb, Ivica Daçiç, i cili...

MOST POPULAR

HOT NEWS