Wednesday, July 15, 2020
Ballina Etiketimet Qeveria e Maqedonise

Etiketim: Qeveria e Maqedonise

Rreziku nga terrorizmi, Italia dëbon 5 shtetas nga Maqedonia, ishin pro...

Italia ka dëbuar së fundmi pesë shtetas maqedonas pasi ata kishin bërë propagandë terroriste në rrjetet sociale, duke mbështetur ekstremistët e Shtetit Islamik. Në...

Maqedoni, akuza për shpërdorim detyre ndaj katër zyrtarëve

Prokuroria Speciale e Maqedonisë ka ngritur një padi të re ndaj zyrtarëve nën akuzën e shpërdorimit të detyrës. Për keqpërdorim financiar akuzohen tre drejtues të...

Deputetja shqiptare ua “mbledh”maqedonasve: Flas shqip në Kuvend!

Edhe pse deputetja më e re në Parlamentin e Maqedonisë, Kaltrina Azizit nuk i mungon guximi kur bëhet fjalë për të mbrojtur me argumenta...

VMRO-DPMNE kundër gjuhës shqipe në Maqedoni

VMRO-DPMNE është kundër liderit të LSDM, Zoran Zaev për futjen e dygjuhësisë në të gjithë Republikën e Maqedonisë. Përafrimi i gjuhës maqedonase dhe shqipe...

MOST POPULAR

HOT NEWS