Friday, July 10, 2020
Ballina Etiketimet Protesta

Etiketim: protesta

Sot Protestat në Podgoricë. Bunti qytetar vazhdon!

“Besojmë që bunti qytetar do të jetë edhe më i madhë dhe do të kurorëzohet me sukses”, thekson Xhemal Peroviq.   Protestat të paralajmëruara të...

Protestë në Kosovë kundër Asociacionit dhe demarkacionit me Malin e Zi

Sot në Prishtinë opozita ka organizuar protestë kundër marrëveshjes me Serbinë për Asociacionin e komunave me shumicë serbe dhe demarkacionin me Malin e Zi.   Nga...

Sonte protestë kundër NATO-s në Podgoricë

Sonte në Podgoricë është parashikuar protestë kundër antarsimit të Mali të Zi në NATO. Para dhjetë ditëve, në samitin e mbajtur në Bruksel, kjo aleancë...

Arkiv: Dhuna e policisë serbe ndaj protestuesve në Kosovë (video)

Në videon e mëposhtme të publikuar nga portali kosovar “parrotlla.net”, mund të shihet se si protestohej dikur dhe se cfarë dhune ushtrohej mbi popullin...

KKSH: Reagim ndaj dhunës në protesta

REAGIM NDAJ DHUNËS NË PROTESTA Me rastin e protestave të organizuara para ca ditësh nga një pjesë e opozitës në Mal të Zi, erdhi deri...

Sot protesta në Podgoricë

Partitë opozitare, ato që kryesisht janë të grupuara rreth Frontit Demokratik, sot do të dalin në protestë në Podgoricë. Partia Popullore Socialiste (SNP) nuk ka...

Opozita në Kosovë planifikon protesta kundër marrveshjeve me Malin e Zi...

Opozita kosovare ka paralajmëruar protesta gjithëpopullore kundër marrëveshjes së nënshkruar në Vjenë nga kryeministrat Mustafa dhe Vuciq, në lidhje me autonominë e komunave me shumicë serbe...

Jabllanoviq nuk është më ministër. Shtyhet protesta

Kosova i ka shpëtuar një përplasjeje të rrezikshme që ishte paralajmëruar nesër me protestën e Vetëvendosjes dhe partive të opozitës. Kryeministri Isa Mustafa doli...

Prishtinë: Mbi 20.000 njerëz në protesta

Mijëra njerëz kanë protestuar në qendër të Prishtinës me thirrjet Trepça është e jona, Jabllanoviq jashtë. Kjo protestë fillimisht ishte thirrur nga shoqata "Thirrjet...

Thaçi në Podgoricë, serbët protestojnë

Mali i Zi dhe Kosova nuk kanë çështje të pazgjidhura midis tyre dhe bashkëpunimi miqësor është një model për vendet e tjera, tha Zëvendëskryeministri...

MOST POPULAR

HOT NEWS