Monday, July 13, 2020
Ballina Etiketimet Protesta ne Shkup

Etiketim: protesta ne Shkup

Protesta të shqiptarëve në Shkup

Mijëra qytetarë kanë marshur sot në Shkup kundër qeverisë Gruevski dhe politikave të tij antishqiptare nën moton "Protestoj Shqip". Turma e njerëzve të tubuar janë nisur...

Maqedonia në protestë. Mijëra banorë të të gjitha kombësive kanë dalë...

Duke mbajtur flamuj maqedonas, shqiptarë dhe turq, sot është duke u zhvilluar protesta paqësore e cila ka për qëllim të kërkojë dorëheqjen e qeverisë Gruevski...

Tensione në Shkup, protesta të dhunshme para godinës së qeverisë (video)

Situatë e tensionuar ka mbizotëruar mbrëmjen e së martës para selisë së qeverisë në Shkup. Mijëra protestues janë përleshur me forcat e shumta të policisë...

MOST POPULAR

HOT NEWS