Wednesday, August 5, 2020
Ballina Etiketimet Presheve

Etiketim: presheve

Rama në Preshevë: liria dhe të drejtat e çdo shqiptari janë...

Kryeministri Edi Rama deklaroi në Luginën e Preshevës se liria dhe të drejtat e çdo shqiptari janë të paprekshme, pavarësisht vendit ku jeton. Duke...

Rama viziton Preshevën, qyteti i entuziazmuar

Pak minuta para ores 11:00, Kryeministri Edi Rama mbërriti në qytetin e Presheves. Para ndërteses së Bashkisë dhe Pallatit të Kulturës, ku do mbahet...

Presheva, pa flamurë e me polici

Në një aksion të ndërmarrë në orët e hershme të mëngjesit janë hequr flamurët kombëtarë të vendosur në shtyllat e rrugëve kryesore të Preshevës. Dëshmitarët okularë...

Rama: Shqiptarët e Luginës duhet të kenë të drejta sa serbët...

Kryeministri i Shqipërisë në Beograd, i bëri dy deklarata shumë të fuqishme. Pos që e tha midis Beogradit se Kosova është shtet i pavarur...

Presheva gati për vizitën e Ramës

Udhëheqësit e shqiptarëve të Luginës së Preshevës presin me entuziazëm vizitën e Kryeministrit Edi Rama. Ata thonë se kjo do të ndikojë pozitivisht në...

MOST POPULAR

HOT NEWS