Saturday, July 11, 2020
Ballina Etiketimet Predrag Boshkoviq

Etiketim: Predrag Boshkoviq

Fëmijët e çerdheve me libër në gjuhën shqipe dhe malazeze

foto: MogUl   Dje në çerdhen publike në Tivar u bë ndarja solemne e librit didaktik “Kush e shëroi elefantushin”, si dhe manualit përcjellës. Ky libër i...

Ministria e Arsimit: Së shpejti tenderi për foshnjore

Ministri i Arsimit Predrag Boshkoviq, ka njoftuar se së shpejti do të shpallet tenderi për ndërtimin e pesë foshnjoreve, ndër to edhe ajo në...

Ministri i Arsimit të Kosovës premton mbështetje për shkollat shqipe

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT), Arsim Bajrami qëndroi dje në vizitë zyrtare në Mal të Zi, ku zhvilloi takime me udhëheqës të...

Ministri i arsimit Boshkoviq për vizitë në Tiranë

Ministri i arsimit Predrag Boshkoviq, do të udhëheq delegacionin e Malit të Zi në mbledhjen e  Platformës së Ballkanit Perendimor për Arsim dhe Shkencë, që...

Nënshkruhet memorandumi për ndërtimin dhe pajisjen e objektit shkollorë në Sukubinë

Sot, në kabinetin e Kryetarit   të Komunës  Z. Fatmir Gjeka  u nënshkrua  Memorandumi  me Ministrinë  e arsimit , Drejtorinë  për  punë  publike  dhe disporës ...

KKSH: Problemet e arsimit shqip drejt zgjidhjes

   Kumtesë për opinion   Një delegacion i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Malin e Zi, në krye me kryetarin Genci Nimanbegu, u takua sot në...

Nimanbegu-Boshkoviq: Takim për përmirsimin teksteve mësimore në gjuhën shqipe

Kryetari i këshillit kombëtar të shqiptarëve dhe deputeti i Forcës Genc Nimanbegu, u takua dje me ministrin e arsimit Predrag Boshkoviq me të cilin...

MOST POPULAR

HOT NEWS