Sunday, August 1, 2021
Ballina Etiketimet Podgorice

Etiketim: podgorice

Sot protesta në Podgoricë

Partitë opozitare, ato që kryesisht janë të grupuara rreth Frontit Demokratik, sot do të dalin në protestë në Podgoricë. Partia Popullore Socialiste (SNP) nuk ka...

Tërmeti i tretë brenda 10 orëve

Edhe një tërmet tjetër goditi mbrëmë zonëne Podgoricës dhe Tuzit, me të njëjën epiqendër si dy të parët. Tërmeti u regjistrua në orën 1.58 minuta...

Dy tërmete në zonën e Podgoricës

Para një ore Podgorica u godit nga një tërmet me fuqi epiqendrale 3.9 ballë Rihter, njoftojnë nga Qendra Seizmologjike e Malit të Zi. Epiqendra ishte...

99 vjet nga vrasja e Isa Boletinit, ende nuk është bërë...

Më 23 janar të vitit 1916, u vra Isa Boletini. I lindur në fshatin Boletin të Mitrovicës, qysh në moshën 17-vjeçare mori pjesë si...

Podgoricë: U mbajt parada e krenarisë! (foto)

Dje në Podgoricë u mbajt parada e krenarisë, e cila u zhvillua pa probleme, pavarësisht shqetësimeve për të kundërtën. Të mbrojtur nga qindra policë,...

Publikohen pamjet nga sulmi mbi ambasadën shqiptare

Ambasada shqiptare në Podgoricë të Malit të Zi në dy ditët e fundit është bërë dy herë objekt sulmesh nga persona të ndryshëm, të...

E fundit: Qëllohet me gurë ambasada shqiptare në Podgoricë!

Sulmohet ambasada shqiptare në Malin e Zi. Tre persona janë arrestuar si të dyshuar për thyerjen e xhamave të ambasadës shqiptare në Podgoricë.  

Ulqinaku Muho Uruçi qeras njerëzit nëpër PG

Në internet është paraqitur një video e re ku shihet ulqinaku Muho Uruçi, i cili i paguan llogaritë e njerëzve në Podgoricë. Në videon e re...

MOST POPULAR

HOT NEWS