Sunday, July 5, 2020
Ballina Etiketimet Papa francesku

Etiketim: papa francesku

Papa Françesku aprovon shenjtërimin e Nënë Terezës

Nënë Tereza pritet të shenjtërohet në shtatorin e vitit të ardhshëm, kjo pasi Papa Françesku i ka njohur mrekullinë e dytë. Lajmin e bëri të...

Papa Françesku: Liria e shprehjes nuk duhet të përdoret për fyerje

Në debatin për lirinë e shprehjes, pas sulmeve në revistën satirike Charlie Hebdo, është përfshirë edhe Papa Françesku. Ati i Shenjtë, që gjendet për...

Papa Françesku takohet me presidentin e Turqisë, Erdogan

Presidenti i Turqisë Erdoğan priti Papa Françeskun me ceremoni zyrtare në Pallatin Presidencial. ANKARA (AA) - Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayyip Erdoğan (Rexhep Tajjip Erdoan)...

Snouden, Malala dhe papa Françesku favoritët për çmimin Nobel të Paqes

Gara për çmimin Nobel të Paqes, rezultatet e së cilës do të shpallen të premten në Oslo, me të nominuar si Eduard Snouden dhe...

MOST POPULAR

HOT NEWS