Wednesday, August 5, 2020
Ballina Etiketimet Nobel

Etiketim: nobel

Malala fiton Nobelin për Paqen

Aktivistja pakistaneze që ka luftuar për arsimimin e fëmijëve dhe sidomos vajzave në shtetin e saj, Malala Yousufzai ka fituar Nobelin për Paqen. Malala është...

Snouden, Malala dhe papa Françesku favoritët për çmimin Nobel të Paqes

Gara për çmimin Nobel të Paqes, rezultatet e së cilës do të shpallen të premten në Oslo, me të nominuar si Eduard Snouden dhe...

Treshja japoneze fiton Nobelin për fizikën

Çmimi Nobel për fizikën për vitin 2014 i është dhënë treshes së shkencëtarëve në Japoni dhe SHBA për shpikjen e dritës blu që emeton...

MOST POPULAR

HOT NEWS