Monday, August 10, 2020
Ballina Etiketimet Nënë Tereza

Etiketim: Nënë Tereza

Papa Françesku aprovon shenjtërimin e Nënë Terezës

Nënë Tereza pritet të shenjtërohet në shtatorin e vitit të ardhshëm, kjo pasi Papa Françesku i ka njohur mrekullinë e dytë. Lajmin e bëri të...

Në Sarajevë u përurua busti i Nënë Terezës

Busti i Nënë Terezës u vendos zyrtarisht sot para kishës së St Jozefit në Marijin Dvor në Sarajevë, dhe u zbulua nga Kryepeshkopi i...

Foto e rrallë e Nënë Terezës

Kjo foto që është shëmbëlltyrë e elegancës klasike është shkrepur verën e viteve 1930. Nënë Tereza në këtë foto është vetëm 18 vjeç. Kjo foto...

MOST POPULAR

HOT NEWS