Sunday, August 1, 2021
Ballina Etiketimet Ndertim pa leje

Etiketim: ndertim pa leje

Objekti i Husoviqit pret rrëzimin

Objekti ilegal në Shtoj i ndërtuar në tokën e nënkryetarit të qeverisë dhe kryetarit të Partisë Boshnjake, Rafet Husoviq, është i përcaktuar për rrëzim,...

Pinjesh: Rrëzohet ndërtimi pa leje

foto: Samir Adroviq   Inspekcioni për mbrojtjen e mjedisit ka filluar rrëzimin e ndërtesës prej katër katësh në lagjen Pinjesh, transmeton “Vijesti”. Sipas informatave jozyrtare që ka...

Rrëzohet shtëpija e ndërtuar pa leje

Inspektorët për mbrojtje të hapsirës, dje kanë dhënë urdhër për rrëzimin e shtëpisë së pronares Anisa Spahiq në Mal të Bardhë. Ajo akuzohet për okupim...

Ndërtesa në Kala: “As në qiell, as në tokë!”

Ndërtesa e shëmtuar e cila gjendet në kala e investitores Olga Orllova nuk është më në kompetencë të inpeksionit ndërtimor, i cili njëkohësisht ka...

MOST POPULAR

HOT NEWS