Saturday, August 15, 2020
Ballina Etiketimet Millo gjukanoviq

Etiketim: millo gjukanoviq

Gjukanoviq i përgjigjet Nimanbegut: Secili objekt që cënon harmoninë etnike duhet...

Sot në orën e kryeministrit në Kuvendin e Mali të Zi, deputeti i Forcës Genci Nimanbegu, e pyeti Gjukanoviqin në lidhje me veprimet e...

Nimanbegu pyet Gjukanoviqin: Çka planifikoni në lidhje me kishat serbe rreth...

Të merkurën në Kuvendin e Malit të Zi, kryeministri Millo Gjukanoviq, do tu përgjigjet pyetjeve të deputetëve të kuvendit. Deputeti i Forcës në Kuvendin e...

Djukanoviq i pakënaqur me ministra: Kush nuk punon as mos të...

Kryeministri Millo Gjukanoviq, ka kërcënuar ministrat e qeverisë së tij se nëse nuk punojnë si duhet mos të paraqiten në punë me 30 shtator,...

Krivokapiq i kërkon Gjukanoviqit largimin e Brajoviq dhe Lazoviq nga qeveria

Në mbledhjen e sotme të Këshillit Qëndror të PSD-së u miratuan përfundimet ku kryetari Ranko Krivokapiq autorizohet ti kërkojë kryeministrit Millo Gjukanoviq rikonstruktimin e...

Forca dhe PDS (DPS) kanë nënshkruar sot aneksin e marrëveshjes (video)

Kryetari i Forcës Nazif Cungu, dhe ai i PDS (DPS) Millo Gjukanoviq, kanë nënshkruar sot aneksin e marrëveshjes së koalicionit i cili parasheh implementimin...

Shtajnaker: Populli të mos largohet. Azili në Gjermani i pamundur

Ambasadorja e Gjermanisë ne Mal të Zi Gudrun Shtajnaker, i ka bërë thirrje popullatës të mos largohen nga Mali i Zi, pasi marrja e...

S. Adroviq: Ulqini, vendi i krimeve të vërteta

  I ftuar në Radion e Malit të Zi, kryeministri Millo Gjukanoviq ka shpjeguar se ata që janë kundër projekteve të zhvillimit të shtetit ,...

Mandiq: Pritja e Thacit është akt tradhtie

Në intervistën e dhënë për gazetën "Dan", lideri i Demokracisë Serbe të Re Andrija Mandiq, pritjen e Hashim Thacit nga qeveria malazeze që planifikohet...

MOST POPULAR

HOT NEWS