Monday, August 2, 2021
Ballina Etiketimet Maqedoni

Etiketim: maqedoni

Shqiptarët të tretët për spiunim në ish-Jugosllavi

Shqiptarët rënditen të tretët si spiunë dhe bashkëpunëtorë të shërbimit sekret jugosllav, UDB, gjatë periudhës së komunizmit. Kjo bëhet e ditur në një shkrim në...

Kaos në Kumanovë. Deri tani 5 të vdekur dhe dhjetra të...

Gjatë konfliktit të armatosur që ka ndodhur sot në Kumanovë janë vrarë 5 civilë shqiptarë, raporton gazeta “Zhurnal”. Mësohet nga banorë të Lagjes së Trimave në...

Ministrja e Brendshme e Maqedonisë i quan shqiptarët njerëz të egjër

Opozita maqedonase dje publikoi materialet e tjera të përgjimeve, ku ministrja e brendshme Gordana Jankullovska, siç dëgjohet me zërin e saj, fyen sërish shqiptarët...

Trazira në Maqedoni: Persona me uniforma te UÇK-së marrin stacionin policor

Sapo ka përfunduar konferenca për shtyp e zëdhënësit të Policisë së Maqedonisë, Ivo Kotevski, i cili ka konfirmuar lajmin se 40 persona të armatosur...

Kriza në Maqedoni: Georgievski propozon kryeministër shqiptar

Ish-kryeministri maqedonas, Ljubço Georgievski vlerëson se kriza e thellë politike në Maqedoni mund të zgjidhet përmes formimit të një qeverie teknike, e cila do...

Modeli i dështuar ndëretnik i Maqedonisë

Nga Dionis Xhafa   Për të folur për shqiptarët e Maqedonisë, veç pikëpmajes ekonomike, e cila është thënë dhe stërthënë se lë shumë për të dëshiruar,...

Qeveria e Serbisë: 50 mijë euro ndihmë për Shqipërinë dhe Maqedoninë

Qeveria e Serbisë ka vendosur në mbledhjen e sotme që të ndajë nga 50 mijë euro për Shqipërinë dhe Maqedoninë për t’u dalë në...

MOST POPULAR

HOT NEWS