Wednesday, August 5, 2020
Ballina Etiketimet Malala

Etiketim: malala

Malala fiton Nobelin për Paqen

Aktivistja pakistaneze që ka luftuar për arsimimin e fëmijëve dhe sidomos vajzave në shtetin e saj, Malala Yousufzai ka fituar Nobelin për Paqen. Malala është...

Snouden, Malala dhe papa Françesku favoritët për çmimin Nobel të Paqes

Gara për çmimin Nobel të Paqes, rezultatet e së cilës do të shpallen të premten në Oslo, me të nominuar si Eduard Snouden dhe...

MOST POPULAR

HOT NEWS