Saturday, August 15, 2020
Ballina Etiketimet Mal i zi

Etiketim: mal i zi

KE: Mali i Zi vendi me më shumë kriminelë në rajon

Sipas të dhënave të Këshillit të Evropës, Mali i Zi ka numrin më të madh të të burgosurve në rajon , dhe dy herë...

Proceset integruese Mali i Zi – NATO

Shkruan: Granit Hoxha – Politolog NATO është krijuar më 4 prill të vitit 1949 në Washington të SHBA-ve, nga dhjetë shtete të Evropës Perëndimore: Britania e...

Mali i Zi dhe Turqia forcojnë lidhjet ushtarake

Zyrtarët dhe ekspertët thanë se një marrëveshje e re ushtarake pesë-vjeçare midis Malit të Zi dhe Turqisë do të përfshijë trajnim të përbashkët të...

MOST POPULAR

HOT NEWS