Tuesday, July 14, 2020
Ballina Etiketimet Lugina e Preshevës

Etiketim: Lugina e Preshevës

Preshevë: Serbia u bllokon tekstet mësimore, shkollat bojkotojnë mësimin

Shkollat fillore dhe të mesme në Preshevë kanë filluar sot bojkotin e mësimit. Kjo, pasi që arsimi në gjuhën amtare, nuk po respektohet ashtu siç...

Miratohet Deklarata për themelimin e Asociacionit të Komunave shqiptare në Serbi

Këshilltarët shqiptarë të tri komunave, Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit, miratuan sot Deklaratën për themelimin e Asociacionit të Komunave me shumicë shqiptare në Serbi. Deklarata u...

Lugina e Preshevës paralajmëron autonominë nëse themelohet Asociacioni i Komunave Serbe

Përfaqësuesi politik i shqiptarëve të Luginës së Preshevës, Jonuz Musliu, ka paralajmëruar se Lugina do të shpallë autonominë në rast se në Kosovë themelohet...

MOST POPULAR

HOT NEWS