Saturday, August 15, 2020
Ballina Etiketimet Levizja Vetevendosje

Etiketim: Levizja Vetevendosje

Kurti: Jam i bindur që do ta ndalim Demarkacionin

Deputeti dhe ish-lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është shprehur i bindur se opozita dhe sidomos Vetëvendosje, do ta pamundësojnë ratifikimin e Marrëveshjes për...

VV: Armët e gjetura skanë lidhje me shpërthimet; Policia: Kemi prova...

Pas arrestimit te 6 anetareve te Lëvizjes Vetëvendosje kjo levizje në një konferencë për media, përmes kryetarit të saj Visar Ymeri, deklaroi më hollësisht...

Kosovë, arrestohen 6 aktivistë të VV për sulmin ndaj Kuvendit

Policia kosovare ka vënë në pranga gjashtë antarë të Lëvizjes Vetvendosje, të cilët dyshohet se kanë planifikuar, organizuar dhe ekzekutuar sulmin me granata mbi...

Mitrovicë, protesta degjeneron në dhunë, aktivistë të VV-së përplasen me policinë

Përplasje mes aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe forcave policore në Kosovë. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Stacionit Autobusëve në Mitrovicë. Mësohet se aktivistët...

MOST POPULAR

HOT NEWS