Saturday, July 11, 2020
Ballina Etiketimet LDneMZ

Etiketim: LDneMZ

Takimi Forca, UDSH, LD në MZ: Platforma e përbashkët kërkon konsenzus...

Nga partia Forca e Re Demokratike na kanë dërguar një kumtesë në lidhje me takimin e mbajtur sot në mes kryetarëve të kësaj partie,...

Lidhja Demokratike në Mal të Zi shënoi 25 vjetorin e themelimit

Subjekti i parë politik shqiptar në Mal të Zi, Lidhja Demokratike, shënoi sot 25 vjetorin e themelimit. Në koktejin e rastit të mbajtur në hotelin...

Anëtarët e Lidhjes Demokratike kërkojnë kuvend zgjedhor

LETER E HAPUR Ushtruesit të detyrës së kryetarit të LDnëMZ, z.Mehmet Bardhi Meqenëse apelet tona dhe shkresat e mëparshme drejtuar Mehmet Bardhit, për të mbajtur mbledhjen...

LD dega e Malësisë fton subjektet shqiptare për bashkëpunim

LD në MZ, gjegjësisht dega e kësaj partie në Malësi, nëpërmjet një komunikate u ka bërë thirrje subjekteve tjera shqiptare për bashkëpunim në lidhje...

Kriza e koalicionit PD-ASH-LDnëMZ: Ku shkojnë të hollat?

  Në mbledhjen e mbajtur mbrëmë, Këshilli Qëndror i PD-së i vuri ultimatum dyjavor Nikë Gjeloshajt dhe ASH-së për lëshimin e vendit të deputetit. Në...

Shkaku i përçarjes : PD-ja i ka borxh Alternativës 20.000€ ?

Siç mësojmë nga burimet e afërta me koalicionin e PD-së dhe LdnëMZ, shkaku i mosmarrëveshjes në mes partnerëve dhe shkëputjes së paralajmëruar nga ana...

Lulgjuraj thërret Bardhin të tërhiqet!

Njëri nga themeluesit e Lidhjes Demokratike në Mal të Zi (LDnëMZ), Lekë Lulgjuraj, i ka bërë thirrje Mehmet Bardhit të tërhiqet, duke e akuzuar...

MOST POPULAR

HOT NEWS