Saturday, July 11, 2020
Ballina Etiketimet Kuvendi i Kosoves

Etiketim: Kuvendi i Kosoves

Fajon: Të hënën proçedohet vendimi për viza për kosovarët

Raportuesja e posaçme e Parlamentit të Evropës, Tanja Fajon, thotë se ndjen keqardhje për shtyrjen e ratifikimit të marrëveshjes për demarkacionin në mes Kosovës...

Kosovë, tërhiqet votimi për Demarkacionin

Kuvendi i Kosoves ka terhequr votimin per demarkacionin nga rendi i dites. Ky vendim u mor pasi lista serbe mungon dhe kalimi i kesaj...

Demarkacioni, VV kërkon anullimin e seancës parlamentare

Ka filluar dy ore me vonese seanca e sotme e Kuvendit te Kosoves ku po debatohet per votimin e ratifikimit te Marrëveshjes së...

Kosovë, vijon seanca parlamentare, opozita proteston jashtë, blindohet kuvendi, arrestime nga...

Dite e trazuar kjo e sotmja ne Prishtine, ku po protestohet kunder vendosjes se kufirit me Malin e Zi. Ashtu siç ishte parashikuar, Lëvizja...

Kuvendi i Kosovës kujton nesër personat e zhdukur në luftë

Ditën e nesërme, me rastin e 30 gushtit, Ditës Ndërkombëtare të Personave të Zhdukur, Kuvendi i Kosovës do të organizojë një tryezë në të...

Takim i KKSH-së me deputetët e Kuvendit të Kosovës

Deklaratë për media   TAKIM I KKSH-së ME DEPUTETË TË KUVENDIT TË REPUBLIKËS SË KOSOVËS Kryetari i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Mal të Zi, z. Genci...

Hidhet gaz lotsjellës në Kuvendin e Kosovës

foto: gazetaexpress   Seanca e Kuvendit të Kosovës është ndërprerë sot nga një rast i pazakontë. Sic njoftojnë meidat kosovare, opozita ka hedhur gaz lotsjellës në...

MOST POPULAR

HOT NEWS