Sunday, August 1, 2021
Ballina Etiketimet Kurban bajram

Etiketim: kurban bajram

Nesër dita e parë e Kurban Bajramit

Besimtarët muslimanë, prej ditës së nesërme e deri të dielen, festojnë festën e madhe të Kurban Bajramit. Kjo festë simbolizon gatishmërinë për sakrificë në emër...

Nga Mali i Zi në haxh gjithsej 83 besimtarë, 21...

Me afrimin e festës së madhe të Kurban Bajramit, periudhë e shoqëruar edhe me pelegrinazhin në Meke dhe Medine, nga Mali i Zi do...

Falja e namazit të Bajramit në Tiranë (foto)

Ceremonia e faljes së namazit të Bajramit u organizua si çdo vit në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, ku mijëra besimtarë ishin pjesë e festimeve...

Palestinezët falin namazin e Bajramit në xhaminë Al-Aksa

Mijëra palestinezë shkuan në xhaminë Al-Aksa sot për të kryer lutjet e Kurban Bajramit, pavarësisht një bllokimi të rrugëve kryesore nga izraelitët. Forcat policore izraelite...

Në Ulqin shënohet festa e Kurban Bajramit

Festa e Kurban Bajramit në Ulqin filloi me faljen e namazit në ora 7:21 në të gjitha xhamitë të cilat gjenden në territorin e...

Vizitat në Bashkësinë Islame në Ulqin

Sot në mëngjes, pas faljes së namazit të Bajramit, Bashkësia Islame e Ulqinit ka pritur mysafirë në hapësirat e saj. Mysafirët janë pritur nga...

(e plotësuar) Urimet për Kurban Bajram: urojnë Kryetari i Komunës, FORCA,...

Urime paqeje dhe harmonie i janë dërguar besimtarëve muslimanë sot nga Kryetari i Komunës, Forca e Re Demokratike, Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve dhe Unioni...

Kurban Bajrami: Pritje në Bashkësinë Islame në Ulqin

Me rastin e festës së Kurban Bajramit, këtë të shtunë Bashkësia Islame do të organizojë pritje, ku janë të ftuar drejtuesit e institucioneve private e publike,...

MOST POPULAR

HOT NEWS