Sunday, July 12, 2020
Ballina Etiketimet Krruc

Etiketim: krruc

Anullohet protesta e banorëve të Krruçit

Protesta e paralajmëruar e banorëve të Krruçit, e cila ishte e parashikuar për ditën e sotme, është anulluar pasi policia u ka refuzuar lejen...

Nesër banorët e Krrucit në protestë

Banorët e Krrucit kanë vendosur që indinjatën e vet për hedhjen e mbeturinave në deponinë Hije ta shfaqin me protestë, të cilën e kanë...

Gjeka: Plehrat e hedhura në Krruç nuk janë të dëmshme

Kryetari i Komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka ka deklaruar për "Vijesti" se kontrata e nënshkruar në mes Komunës së Ulqinit dhe asaj të Budvës nuk...

Forca: Jemi rreptësisht kundër hedhjes së mbeturinave në Krruç

Forca e Re Demokratike ka dërguar një deklaratë për media në të cilë thuhet se kjo parti nuk e përkrah vendimin e për hedhjen...

Banorët e Krruçit bllokojnë hedhjen e mbeturinave nga Budva

Sot një numër i banorëve të Krruçit kanë bllokuar kamionët nga Budva, të cilët po tentonin të hidhnin ngarkesën e tyre në deponinë Hije. Siç...

Mercedesi shkatërrohet plotësisht nga zjarri

Makina e tipit mercedes me targa UL - AR 130 është djegur plotësisht mbrëmë rreth mesnatës, raporton portali "Vijesti" Ngjarja ka ndodhur në rrugën Ulqin-Tivar...

Duke pritur me ankth rreshjet e reja

Epilogu i dëmeve të shkaktuar nga shirat dhe rrëshqitjet e dheut në komunën e Ulqinit është mjaft i madh, por akoma nuk ka një...

Rrëshqitja e dheut në Krruç: Pamje kataklizmike

Rrëshqitjet e dheut në lokalitetin Krruç, kryesisht me shtëpi verore, ka dëmtuar një numër të madh shtëpish, kurse rruga tashmë nuk ekziston. Është evidente që...

Ka filluar sanimi përfundimtar i rrugës në Krruç

Sanimi i rrugës së dëmtuar nga rrëshqitja e dheut në Krruç, tashmë është në vazhdim. Ky investim i Drejtorisë së Rrugëve ka vlerën prej afro...

Rrëshqitje e dheut në Krruç. Dëmtohen rëndë shtëpitë

Pas përmbytjeve të djeshme, rreziku i radhës është shfaqur në formën e rrëshqitjeve të dheut. Portali "Vijesti" njofton se në lagjen Krruç, kodra me largësi...

MOST POPULAR

HOT NEWS