Saturday, August 15, 2020
Ballina Etiketimet Kriza në Maqedoni

Etiketim: kriza në Maqedoni

Maqedonia në protestë. Mijëra banorë të të gjitha kombësive kanë dalë...

Duke mbajtur flamuj maqedonas, shqiptarë dhe turq, sot është duke u zhvilluar protesta paqësore e cila ka për qëllim të kërkojë dorëheqjen e qeverisë Gruevski...

Novosti: Sulmuesve në Kumanovë u ndihmoi edhe një shtetas i Malit...

Gazeta serbe “ Vecernje Novosti” ka publikuar një shkrim ku thuhet se në ngjarjet e Kumanovës ka qenë i implikuar edhe një shtetas i...

Tërmet dorëheqjesh në Maqedoni. Priten zgjedhje të reja?

Ministrja për Punë të Brendshme e Maqedonisë, Gordana Jankullovska (lart) dorëhiqet nga posti ministror. Dorëheqja e Jankullovskës vjen pas aksionit policor në ‘Lagjen e Trimave’...

Gazetaria në greminë: Ja si e trajtojnë mediat serbe çështjen e...

Fillimi i një lufte në Maqedoni duket të jetë me interes për Serbinë. Gazetat kryesore të Beogradit, sot në ballinat e tyre, janë marrë...

Përfundon operacioni i policisë në Kumanovë, 22 të vdekur, mes tyre...

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë ka përmbyllur aksionin policor në lagjen e “Trimave” në Kumanovë me një bilanc tragjik. Zëdhënësi i policisë, Ivo...

Luftime mëngjesin e sotëm në Kumanovë, një polic humb jetën

Kanë rifilluar mëngjesin e sotëm luftimet në Kumanovë. Gazetari i portalit Albeu.com nga Kumanova konfirmon se luftimet kanë rifilluar rreth orës 7:15 të mëngjesit ndërsa në orën 7:40...

Deklarata shqetëuese e gjeneralit maqedonas. Televizioni pro-qeveritar e fshin (video)

Ilija Nikolovski, gjeneral në pension dhe ish komandant i Korpusit të dytë, në një intervist për "Kanal 5" dha një analizë të tijën për situatën në...

Përfundojnë përleshjet në Kumanovë, dorëzohet grupi i armatosur?

Përleshja e armatosur e filluar në orët e para të mëngjesit të sotëm, e që ka vazhduar gjatë tërë ditës së sotme, posa ka...

Manipulime zyrtare të Maqedonisë? Kosova përgënjeshtron Shkupin

Policia e Kosovës përgënjeshtron pretendimet e Maqedonisë, se dhjetëra ushtarë nga Kosova kanë kaluar kufirin mes dy vendeve dhe kanë sulmuar një stacion policor.   Zëdhënësi...

MOST POPULAR

HOT NEWS