Saturday, August 15, 2020
Ballina Etiketimet Krime lufte

Etiketim: krime lufte

Krimet e luftës në Rozhajë: Padi ndaj Ushtrisë së Serbisë dhe...

Komiteti i juristëve për mbrojtjen e drejtave njerzore në Mal të Zi ka ngritur në Gjykatën e Lartë padi për krimet e luftës në...

Shqiptari kërkohet nga Interpoli për krime lufte ndaj shqiptarëve!

Në mesin e 16 serbëve që Interpoli ka futur në listën e të kërkuarve për krime lufte ndaj shqiptarëve të Kosovës, gjendet edhe një...

Prokurori i OKB-së kërkon dënim të përjetshëm për Karaxhiqin

Gjykata Ndërkombëtare për Krimet e Luftës në ish Jugosllavi filloi argumentat mbyllëse në gjykimin e ish udhëheqësit të serbëve të Bosnjes Radovan Karaxhiq. Prokurori i...

MOST POPULAR

HOT NEWS