Sunday, July 12, 2020
Ballina Etiketimet Kosove

Etiketim: kosove

Zëri: Erdogan, shpërlarje parash përmes restaurimit të xhamive në Kosovë

Gazeta “Zëri” shkruan sot se organizata qeveritare turke, TIKA, me miliona euro është duke investuar në restaurimin dhe ndërtimin e xhamive të reja në...

ISIS arrin të friksojë Kosovën? Ska festim për pavarsinë e Amerikës

Kosova fillimisht kishte injoruar rastet sporadike të përfshirjes së shqiptarëve në xhihadin islamik në Siri dhe Irak. Por, më vonë u kuptua që situata...

2 Korrik 1990, hapi i parë në rrugën e shtetësisë së...

Si sot para 25 vjetësh delegatët e legjistraturës së Kuvendit të atëherëshëm të Kosovës shpallën Deklaratën Kushtetuese, me të cilën u vunë bazat e...

Kosovë, 32 persona akuzohen për vepra të lidhura me terrorizmin

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ngritur aktakuzën ndaj 32 të pandehurve për veprat penale: “Rekrutimi për terrorizëm”, “Organizimi dhe pjesëmarrja në grupe...

Në Kosovë gazetë në nder të Enver Hoxhës!

Në Kosovë simpatizuesit e figurës së diktatorit shqiptar kanë shkuar më larg se nderimet e zakonshme. Ato bile kanë hedhur në treg një gazetë...

Gjashtëmbëdhjetë vjet nga bombardimet e NATO-s

Gjashtëmbëdhjetë vjet më parë, pikërisht më 24 mars të vitit 1999 rreth orës 20.00, filluan sulmet ajrore të forcave të NATO-s kundër caqeve serbe...

Shkodranen e shesin për 6 mijë euro për një plak nga...

Një familje nga Shkodra, në vitin 2005 e ka shitur vajzën e tyre për një burrë plak nga Kosova për 6 mijë euro. Tash ajo...

Të rinjtë serb: Vuçiq të kërkojë falje për krimet në Kosovë

Nisma e të Rinjve për të Drejtat e Njeriut (YIHR), organizatë joqeveritare serbe, i ka dorëzuar dy kopje të dy raporteve të OSBE-së "Kosova:...

Serbia i shpall luftë dronit!

Mediat serbe raportojnë se Beogradi është në kërkim të Ismail Morinës, i njohur me nofkën “Ballisti”, i cili është i dyshuari kryesor për lëshimin...

Rruga e kombit: Durrës-Kukës, rrugë me pagesë në 2015

Kalimi në rrugën Durrës- Kukës do të bëhet me pagesë. Ministri i Transporteve Edmond Haxhinasto tha se vitin e ardhshëm mirëmbajtja e këtij aksi...

MOST POPULAR

HOT NEWS