Monday, August 2, 2021
Ballina Etiketimet Komuna e Tuzit

Etiketim: komuna e Tuzit

Nimanbegu: Ligji i ri rezultat i marrëveshjeve të PDS me subjektet...

Deputeti i Forcës Genci Nimanbegu, deklaroi për televizionin Teuta se ligji i ri për statusin e Tuzit erdhi si rezultat i marrëveshjeve të subjekteve...

Gjeloshaj: Do të vazhdojmë të kërkojmë që Malësia të jetë komunë...

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Malit të Zi Nik Gjeloshaj, deklaroi sot në Kuvendin e Malit të Zi se partitë shqiptare do vazhdojnë të...

Kuvendi i Malit të Zi: Sot fillon diskutimi për komunën e...

Sot në Kuvendin e Malit të Zi do të fillojë diskutimi për ndryshimet në ligjin mbi organizimin territorial të komunave, me të cilët do...

Nimanbegu mbledh subjektet shqiptare për Komunën e Tuzit

Me iniciativë të kryetarit të Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve Genci Nimanbegut, sot në Tuz do të mbahet një takim me subjektet politike shqiptare. Siç mëson...

Gjeloshaj: Për Tuzin komunë të vendosë Kuvendi lokal

Deputeti i Alternativës Shqiptare Nik Gjeloshaj, do të kërkojë që Tuzi dhe Golubovci të kenë të drejt vendimi në Kuvendet lokale në lidhje me...

Pas 17 viteve në pushtet kujtohen për shqiptarët dhe Tuzin

Në mbledhjen e mbajtur dje në mes të kryetarit të PSD-së Ranko Krivokapiq, dhe përfaqsuesve të disa partive shqiptare, kryetari i parlamentit premtoi se...

Gegaj: PDS do ta mbajë premtimin për komunën e Tuzit

Zyrtari i PDS-së (DPS) Nikollë Gegaj, tha për “Pobjeda” se partia e tij i ka mbajtur premtimet për komunën e Gucisë dhe Petnjicës, dhe...

Marrëveshja Forca – PDS: Komuna e Tuzit, Bjeshkët e Nemuna...

Një interesim të vecantë në këtë marrëveshje të nënshkruar ngjall statusi i shumpërfolur i Malësisë. Forca dhe PDS, sipas marrëveshjes, kanë rënë dakord që...

MOST POPULAR

HOT NEWS