Wednesday, August 5, 2020
Ballina Etiketimet Komisioni europian

Etiketim: komisioni europian

BE nuk njeh referendum në Bosnjë; test për ndarjen!

Bashkimi Evropian ka hedhur poshtë një referendum të zhvilluar të dielën në Bosnjë dhe Hercegovinë, e iniciuar nga serbët atje. BE-ja u kërkuar drejtuesve...

Serwer: Serbia ta njohë Kosovën, nëse do anëtarësim në BE

Eksperti amerikan i politikave ndërkombëtare, Daniel Serwer, ka thënë se vendet e Bashkimit Europian nuk do të lejojnë që Serbia të bëhet anëtare e...

BE shqyrton në tetor heqjen e vizave për Kosovën

Bashkimi Evropian planifikon të rishqyrtojë heqjen e vizave për Kosovën, Turqinë, Ukrainën dhe Gjeorgjinë në një takim në Luksemburg në tetor. Çështja e futjes...

Komisioni Europian kërkon që Kriporja të mbrohet me ligj

Komisioni Europian, gjegjësisht Drejtoria për zgjerim pranë këtij komisioni, ka pershëndetur faktin që Mali i Zi e njeh rëndësine e Kripores si habitat Emerald...

MOST POPULAR

HOT NEWS