Wednesday, July 15, 2020
Ballina Etiketimet Koha javore

Etiketim: koha javore

Zgjidhet Këshilli Programor i Kohës Javore

Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në mbledhjen e mbajtur sot ka zgjedhur Këshillin Programor të Kohës Javore. Si antarë të këtij këshilli me shumicë votash janë...

Vazhdon polemika Gjeloshaj-Salaj: Problemet e shqiptarëve janë zevendsuar me recetat e...

  Polemika e deputetit të ASH-së Nikë Gjeloshaj dhe kryeredaktorit të "Kohës Javore" Ali Salaj, nuk duket se ka përfunduar. Në adresë të portalit tonë...

Lulgjuraj: Ky regjim është mashtrues dhe antishqiptar

Ish deputeti shqiptar në kuvendin e Malit të Zi , Lek Lulgjuraj, ka akuzuar regjimin e tanishëm për mashtrime të vazhdueshme ndaj shqiptarëve, dhe...

Gjeloshaj-Ali Salës: Meritat për Kohën Javore i ka Genci Nimanbegu

Deputeti i Alternativës Shqiptare Nikë Gjeloshaj, i është kundërpërgjigjur gazetarit Ali Salaj, në lidhje me shkrimin e tij në portalin "Ul-Info". Në këtë shkrim Salaj...

Miratohet amandamenti i Nimanbegut: 200 mije euro për kala, 100 mije...

Pas seancës maratonë të Kuvendit të Malit të Zi, mbrëmë u miratua buxheti për vitin 2015. Amandamenti i deputetit të Forces se Red Demokratike...

“Koha Javore” të financohet nga parlamenti

Parlamenti i Malit të Zi duhet të financojë të përjavshmen "Koha Javore" në gjuhën shqipe ,e cila do të botohej nën kujdesjen e Këshillit...

Grupi i punës për Kohën Javore vizitoi redaksinë e gazetës

Grupi i Punës së Kuvendit të Malit të Zi, i kryesuar nga deputeti dhe koordinatori Genci Nimanbegu, deputeti i opozitës Dritan Abazoviq (MZP) dhe...

Nimanbegu iniciativë për Kohën Javore

Në kolegjiumin e kryetarit të Kuvendit të Malit të Zi, të mbajtur me nismën e deputetit Genci Nimanbegu është diskutuar për situatën aktuale të të...

MOST POPULAR

HOT NEWS