Wednesday, June 23, 2021
Ballina Etiketimet Kisha ortodokse serbe

Etiketim: kisha ortodokse serbe

Serbët ngjyrosin flamurin tre ngjyrësh ne Ulqin

Ne afërsi të hotelit Albatros në Ulqin dje është ngjyrosur muri me flamurin tre ngjyrësh. Kjo është publikuar ne faqen zyrtare të kishës ortodokse...

Nimanbegu pyet Gjukanoviqin: Çka planifikoni në lidhje me kishat serbe rreth...

Të merkurën në Kuvendin e Malit të Zi, kryeministri Millo Gjukanoviq, do tu përgjigjet pyetjeve të deputetëve të kuvendit. Deputeti i Forcës në Kuvendin e...

Kisha ortodokse serbe vazhdon përdhosjen e trashigimisë shqiptare

Kisha ortodokse serbe vazhdon intensivisht në mënyrën më të fëlliqur të përdhose trashigiminë kulturore dhe historike të Krajës dhe të gjithë shqiptarëve kombetarisht, duke...

Kisha serbe vazhdon të përvetsojë objektet fetare. Pas Krajës rradhën e...

Kisha Ortodokse Serbe, gjegjësisht dega e saj në Mal të Zi, vazhdojnë traditën e përvetsimit të objekteve fetare në territorin ku jetojnë shqiptarët. Në Shas,...

Kraja si “Tokë e shenjtë serbe”

Shkruan: Ilirian Koliqi   Derisa zona e Krajës po shpopullohet dita ditës, në territorin e saj po ndodh procesi i serbizimit të trashigimisë kulturoro-historike nga kisha...

Peshkopi Amfillohije Radoviq: Sëmundjet helmuese që kanë dominuar në këto troje...

Sipas kryepeshkopit të kishës ortodokse serbe për Malin e Zi dhe Bregdetin, ekzistojnë dy sëmundje të rënda dhe helmuese që kanë dominuar në këto...

MOST POPULAR

HOT NEWS